Levné palivové dřevo Praha a Praha – západ

Nabízíme prodej dřeva nejen na topení, levného palivového dřeva štípané, kulatinu a větve na topení. Převážně smrky, v případě zájmu máme občas také ořešáky a ovocné stromy vhodné na uzení. Ceny jsou dohodou a dle naskladnění. V případě zájmu o palivové dřevo nás kontaktujte.

 

Větve nabízíme zdarma, vhodné na palivové dřevo.

Proč je letos mnoho palivového dřeva?

Veřejnosti a na internetu se to prezentuje tak, že aktuální stav přebytek palivového dřeva, je díky stavu který panuje v našich lesích v ČR. Největší prospěch s této kalamity mají dřevozpracující závody, kterých je ale v ČR málo. Takže spoustu palivového dřeva skončí v kamnech.

České závody zvládají zpracovávat pořad stejné množství, velký nadbytek se musí rychle prodat jako levné palivové dřevo. 

Ošetřené dřevo rozvezeme do lokality Praha, Beroun, Praha – Západ.

Palivové dřevo Praha a Praha západ

Prodej dřeva, kulatiny, větve na topení, palivové dřevo také dodáváme jako kulatinu, možno zpracovat u Vás na zahradě

 

Jak poznáte napadený strom?

Kůrovec je pěkná katastrofa která zničí postupně celý strom a les majitelé pozemků. Napadený strom se pozná podle toho že koruny stromu začínají rezavět a pod stromem naleznete popadané jehličí. Ve stromě naleznete malé dirky, v některých místech může být i odloupla kůra. Kůrovcová kalamita vznikla, dle medií že byli na kousku lesa rozmístěny broučci aby bylo co těžit a hlavně legálně, když je to napadené, tak nepotřebujete povolení a kácet můžete cokoliv. Ale vymklo se jim to z kontroly, napomohlo tomu sucho které panovalo poslední roky a kůrovec se roztáhl do míst kde se vůbec s ním nepočítalo.

Kvůli dřevu se těží se i zdravé stromy

V lesích to není jen pohodová práce v automatizovaných a vyhřívaných bagrech ale také jde také o manuální náročnou práci. Kvůli dřevu se těží se i zdravé stromy.

Sice se vysazují v lesích lesní školky, ale nesází se tím tempem kterým by se mělo sázet. Dříve se říkalo že by každý člověk měl mít svůj zasazený strom, dělo se tomu tak, každý si nějaký ten strom zasadil. A stromů bylo dost. V dnešní době se vysazují převážně listnaté stromy převážně duby, kůrovec si má zatím z čeho vybírat, tak listnáče zasažené nejsou.

Jak to bude v budoucnu se stromy, to v tuto chvíli nikdo neví. Zatím je palivového dřeva dost, tak o nic nejde.