Kácení stromů Praha a Praha – západ. Stromolezec a z plošiny.

Potřebujete-li odborné kácení stromů a ořezy větví ještě letos? Vybereme správný den na to aby se Váš požadavek na kácení stromů a ořezy větví zrealizoval.

 

Kácení stromů Praha, Praha -západ

Jak kácení stromů probíhá

Jde to několika způsoby a to ze země, strom uřízneme nad kořeny a pokud má strom kam dopadnout tak se jednoduše uřízne a strom po nasměrování dopadne kam potřebujeme.Tenhle způsob kácení stromů je nejčastější při kácení v lese než-li  na menší zahradě a nebo mezi bytovou výstavbou.

Ořezy stromů stromolezec a z plošiny

Kácení a ořezy stromů realizujeme nejen v městě Praha, Praha – západ, Beroun, Benešov ale také v širším okolí.

Další možnost  kácení stromů je horolezeckou technikou, postupné kácení a ořezy větví stromů, tato technika je riziková a nebezpečná pro stromolezce. Rizikový způsob kácení stromů i pro okolí kolem stromů, u této činnosti používáme doplňková lana, které zajistí bezpečný dopad větví.

Kácení stromů z plošiny stromolezec

Kácení a ořezy stromů z plošiny Praha

Třetí možnost je z plošiny, tato možnost je nejnákladnější ale zato nejbezpečnější. Možností je daleko více ale jaká možnost se zvolí posoudíme až v místě realizace.

Kácení stromů se zabýváme v lokalitě Praha a Střední Čechy.

Kácení stromů na pozemcích ale také i v lesích

V České Republice již několik let řádí kůrovcová kalamita spíše poslední dobou kůrovcová kalamita a týká se pomalu celé České Republiky. Problém je již dlouhodobější jenom se kácí nejnovější technikou, v horských kopcích které už jsou pomalu vykácené na louky, horské lesy mizí neuvěřitelnou rychlostí, je to hrozný pohled.

Dřevo se vykácí těžkou technikou, a prodává se v ČR za minimální ceny a přebytek dřeva kterého je hodně, se nakládá a prodává daleké Číně. Tak skupuje celé stromy ne na palivové dřevo ale nechá si odstranit napadenou kůru u nás a ve velkém se to vozí přes oceán. Z dřeva vyrábějí nábytek, který nám sem vozí a prodávají se neuvěřitelné ceny.

Česko prý nedokáže tak ohromné množství dřeva zpracovat během krátké chvíle, v ČR máme jen pár pil na zpracování dřeva, z dřeva se vyrábí dřevěné pelety které se pytlují a uskladnují na čas až bude po něm poptávka.

Větší cena palivového dřeva bude po čase až se naše lesy vytěží a už nebude co těžit.

Kácení stromů nabízíme v lokalitách Praha, Praha západ a východ.

Povolení ke kácení

Budete-li potřebovat povolení ke kácení, tak samozřejmě můžeme povolení zajistit. V roce 2017 povolení bylo jednoduché vyběhat ale postupem času pro kácení stromů povolení 2018, se pravidla trochu změnila. Na jednu stranu je to dobře, protože do ted si každý v podstatě kácel co chtěl. Pokud doopravdy potřebujete pokácet strom, vádí Vám, je napadený červotoči a nebo, je nebezpečný pro okolí, překáží v nové bytové výstavbě.

Tak jsme tady pro Vás, abychom Vám pomohli vyřešit celou záležitost při odstranění stromů.

U všech nabízených technik nabízíme také odstranění pařezů.